Перейти до основного вмісту

Свіжі враження

Коли подруга спитала мене, які загалом враження від поїздки в Польщу, я відповіла "дуже яскраві". Зараз я думаю, що погано підібрала слова. Найкраще мої враження описати як "свіжі". Вони все ще крутяться невпорядкованою мозаїкою в моїй голові, яскраві образи, як рухомі листівки-колажі. Досі не зовсім віриться, що це все відбувалось зі мною - як хороше, так і погане. Забагато нового - внєзапно! водночас! О, я люблю нові враження :) та ще й сильні!
Я досі наче не до кінця усвідомлюю, скільки нових міст я побачила, які величезні костели в Кракові, який малюсінький Казімєж-Дольни, в яку серйозну сварку я вляпалась, наскільки я досі закохана в подругу...

Ось на цій хвилі свіжих вражень я за один день написала три чернетки на тревелкрафт - нечувана продуктивність, як для мене ;) Поки спогади не потьмяніли, запишу тут різні дрібниці з подорожі...


Хостели - якоюсь мірою це прикольно. Не така офіційна обстановка, як в готелях; вільний доступ до чаю-кави; простенький номер на двох за 100 PLN - недорого, як для Європи
Блакитноока галка в Кракові
Музикант на старому острові Вроцлава створює атмосферу
Гикавка в костелі :)
Гьорліц - через кордон пішки по залізничному мосту, кава-латте за 1,10 євро
Виявляється, я чомусь боюсь розмовляти іноземними мовами, навіть якщо знаю потрібні слова. Ніяк не могла вичавити з себе "данкешон" чи "дженкує", а казала "дякую"
Я почула про себе багато нового - у мене шизофренія, анорексія, я нещасна в шлюбі, і взагалі дуже зла, егоїстична і погана людина (це якщо без матюків). Ну-ну...
Мені було набагато затишніше у чужих людей, ніж у мами подруги. Вони привітно нас прийняли, нагодували, ще й вмовляли залишитись на довше. Коли в розмові виникала пауза, тьотя казала "то добже, добже...". А ще у неї в акваріумах живуть водяні равлики, креветки, черепаха і рак!
Я ледве не розлила чай собі на коліна, коли дядько, що дивився футбол по тв, раптом крикнув "КУРрррва!!!"
У перехожого чувака на футбілці був напис: "я намагався жити без сексу і алкоголю... і це були найгірші 10 хвилин мого життя!"
Ми їздили "зайцями" на міському транспорті. Коли в Ополе нас спіймали контролери, ми казали "донт андерстенд, фьорст тайм зис сіті! Донт ноу, вер бай е тікет". Нас вивели, сказали гудбай і відпустили йти пішки :)
Цікава парочка сиділа в поїзді навпроти нас - товстенька дівчина і худий хлопець. Я старалась не сміятись, коли вони пристрасно обіймались :)
Реставрації! Тисячі їх! Вокзали Перемишля, Кракова, Вроцлава і Варшави на ремонті - країна готується до євро-2012. І в кожному відвіданому місті Польщі хоча б одна пам'ятка була в риштуваннях
В містечку Казімєж-Дольни піднятись на гору Трьох хрестів коштує 1 злотий, але ж не чесно брати гроші просто за галявину з видом на місто! Ми пішли іншою стежкою, пролізли через тин з гілок - і опинились на вершині, подолавши несправедливу цінову політику!
Подруга штовхалась і сварилась з людьми перед входом в громадський транспорт, щоб зайняти місця :)
Люблін - майже Україна, бідний і пошарпаний :). Затишний старий центр, вечірні сутінки, щира розмова на ходу...
Мені дуже сподобалось те, що в польському транспорті (і в німецькому поїзді теж) по замовчанню вважається, що людині потрібне повітря для дихання - або вікна відкриті, або працює кондиціонер (іноді він працює занадто потужно, але мені краще трохи змерзнути, ніж втрачати свідомість від задухи)
Знайшли в Замості кафе "Слава", оформлене в українському стилі. Замовили там український борщ (по 5 PLN), чекаємо... Офіціантка несе дві маленькі чашки, я майже розчарувалась, але в тих чашках виявилась сметана! Потім принесли 2 великі тарілки борщу і 4 хрумкі гарячі булочки. Ех, якби ж то в Україні так само подавали укр.борщ!
Найбільше з подорожі по Польщі мені сподобалась... Німеччина! :)

Коментарі

  1. Нові враження - це одне з найкращого, що відбувається навколо! Хочу..
    *Хє-хє) остання фраза крута))

    ВідповістиВидалити

Опублікувати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Музичні вподобання

Скільки себе пам'ятаю, я любила музику, хоч ніхто з родичів чи дитячих друзів нею особливо не цікавився. На тітчиному патефоні я ставила платівки Arabesque і ABBA, а коли батьки подарували магнітофон, купувала касети Пономарьова і Білик. Взагалі, слухала все що знала, не гидувала навіть Іванушкамі-International :) По телевізору дивилась музичну передачу "Biz-TV", звідки дізнавалась про сучасних виконавців. Якось в цій передачі прокрутили кліп Мерліна Менсона "Rock Is Dead"... і мені сподобалось! Я (дівчинка років 13-ти в рожевій футбілці) стала питати в касетних кіосках "а у вас є Мерлін Менсон?", та продавці лиш здивовано хитали головами. З часом я таки знайшла кілька касет :)


Через пару років я стала ходити до церкви, у мене з'явилось багато знайомих. Серед них було кілька рокерів, я у них брала слухати плеєри. З навушників до моєї спраглої душі вливались Nightwish, Apocalyptica, Haggard, Therion... І вдома в моїй кімнаті постійно лунала важка …

Фото 2019

Прийшов час подивитись, що ж я нафоткала за рік
1. Здійснилась моя мрія побувати у Венеції. Це місто - кохання з першого погляду! Лабіринти старих вуличок і мальовничих каналів, стільки можливостей для фото! Я б хотіла приїжджати сюди щороку, як в Прагу. А для цього знімку я считерила і пройшла на зачинений пірс, повз табличку "вхід заборонено". Мені подобається контраст чітких та змазаних об'єктів в цьому кадрі
2. Втретє я зустрічала свій день народження в Норвегії, і втретє бачила північне сяйво. Цей вид був просто через дорогу від нашого будинку, так що по вечорам я пила чай в теплі й комфорті, а щойно на небі з'являлось сяйво, хапала штатив і вибігала до цього покинутого будиночку, залишаючи світло ліхтарів позаду.

3. Повертаємось до Венеції! На це фото мене надихнула листівка, яку я побачила в одному з сувенірних магазинчиків. На щастя, назва каналу була вказана на звороті, тож знайти його було не складно, і я прийшла на це місце щойно увімкнулись ліхтарі.

4. Д…

Малюнки за рік

Рік тому я поставила собі мету - робити щонайменше по одному малюнку за місяць. Знаю, що це замало для того, хто хоче досягти успіху в малюванні, але треба хоч з чогось почати. Я брала реалістичні цифри, щоб не розчаруватись якщо не виконаю якоїсь захмарної норми, але щоб зрадіти якщо малюнків вийде більше ;)