Перейти до основного вмісту

Беззмістовні пісні

З усієї творчості ММ є всього до двадцяти пісень, які мені справді подобаються і які я можу слухати довгий час. Серед них і "Spade" - через мелодійний приспів, який я собі іноді наспівую, коли хороший настрій :) А якось чоловік спитав мене, про що ця пісня. Текст ми знайшли, а зміст - поки що ні :)

Spade © Marilyn Manson

Powered by mp3skull.com

Зате посміялись, коли перекладали:

гарна пляма була запозичена
і тепер мій солодкий ніж заіржавіє завтра
я - сповідь, що прагне бути почутою

спали свій пустий дощ на мене
прошепоти свій стукіт смерті так м'яко
ми схиляємо коліна
перед вівтарем мого его

ти осушила моє серце
і зробила лопату
та ще є сліди мене у твоїх венах

відкриті всі роти моїх лілій
наче благаючи про дозу
і сподіваючись
гіркий спів їхніх пелюсток:
"ми можемо вдарити, ти не вернешся"

я - діамант, що втомився
від набутих облич
ми маємо втримати тінь
перш ніж згасне речовина

ти осушила моє серце
і зробила лопату
та ще є сліди мене у твоїх венах
і ми казали "доки не помремо"

От мені цікаво, автори пісень мають щось на увазі, коли пишуть такі тексти - може це власні емоційні асоціації, не зрозумілі іншим? Чи це і має бути цілеспрямований гон? :)
Отже, цим страждають не тільки попсові пісні, як прийнято вважати, просто там цього більше. Кілька яскравих прикладів:

В жёлтом облаке сансары
Вертолёт страдает старый.
Не поёт закрыв свой рот
Виртуозный полиглот

Лабрадор
Гибралтар
Начинается пожар
Гибралтар

Многоликие монголы
Пьют карбидовые смолы,
Турки скачут по гробам
Прямо в город-Амстердам

(Наутилус Помпилиус, "Лабрадор Гибралтар")

***
Белая вьюга-зима
Снегом запорошила.
Я пришила тебя к себе –
Я так решила, шиншилла

(Тина Кароль, "Шиншилла")

***
Она любит пугливую речь
Аппликацию леса в реке вертикальной
Её почерк машинный наскальный
Её профиль, как сон тишины
Ты узнаешь её,ты узнаешь её
Она любит варенье из ласк
Арифметику, лето и опыты крови
И её изумрудные брови
Колосятся под знаком луны

(Корни, "Ты узнаешь ее")

Для декого взагалі слова в пісні - найголовніше, і якщо вони не подобаються або на незрозумілій мові, то нема сенсу взагалі слухати. А для мене найбільше значення має музика, поєднання музики і голосу та настрій, який цим створюється. Якщо ще й зміст подобається - взагалі ідеально! Але не обов'язково. Якісь виконавці співають зниклою мовою, якісь матюкаються, але пісня в цілому може сприйматись добре під настрій :) А велика перевага чужомовних текстів в тому, що вони не відволікають увагу на себе (навіть якщо я їх розумію - все одно сприймаю інакше).
На Башоргу з цього приводу була смішна цитата:
"Я вот например вообще в последнее время инструменталку слушаю. Вначале я вообще отечественную музыку слушал. Исключительно попсу. Но когда в 3 года подразобрался ( :D ) и наконецто понял смысл этого потока рифмованого бреда "ты меня не любил а она там тебя ляляля а там по небу тучки невдупляя о береге славы моего вещмешка и взирая в капусту мы рыгали поносом", начал слушать иностранную музыку, так как английского не знал. Сейчас, к сожалению я знаю английский, даже рамштайн не спасает - немецкий я знаю тоже. Приходится слушать апокалиптику."
А що в піснях головне для вас, мої змістовно-музикальні читачі? На що ви звертаєте увагу?


Коментарі

 1. Ха-ха))попсу, напевно, в рейсових автобусиках наслухала? Ось до купи ще "перлина":

  я такой безнадежный. ты такая нарядная.
  идеальное ложе. пустое парадное.

  Плакали плакали батареи и трубы
  я целую целую твои нежные губы
  ("Нервы" пісня: Батареи)

  Для мене в музиці, всеж-таки, головне атмосферність і настрій (особливо якщо він доречний саме зараз). На текст не завжди звертаю увагу, але тематикою, часом, цікавлюсь :)
  А у Гребеньщікова, наприклад, люблю саме тексти.

  ВідповістиВидалити

Опублікувати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Музичні вподобання

Скільки себе пам'ятаю, я любила музику, хоч ніхто з родичів чи дитячих друзів нею особливо не цікавився. На тітчиному патефоні я ставила платівки Arabesque і ABBA, а коли батьки подарували магнітофон, купувала касети Пономарьова і Білик. Взагалі, слухала все що знала, не гидувала навіть Іванушкамі-International :) По телевізору дивилась музичну передачу "Biz-TV", звідки дізнавалась про сучасних виконавців. Якось в цій передачі прокрутили кліп Мерліна Менсона "Rock Is Dead"... і мені сподобалось! Я (дівчинка років 13-ти в рожевій футбілці) стала питати в касетних кіосках "а у вас є Мерлін Менсон?", та продавці лиш здивовано хитали головами. З часом я таки знайшла кілька касет :)


Через пару років я стала ходити до церкви, у мене з'явилось багато знайомих. Серед них було кілька рокерів, я у них брала слухати плеєри. З навушників до моєї спраглої душі вливались Nightwish, Apocalyptica, Haggard, Therion... І вдома в моїй кімнаті постійно лунала важка …

Фото 2019

Прийшов час подивитись, що ж я нафоткала за рік
1. Здійснилась моя мрія побувати у Венеції. Це місто - кохання з першого погляду! Лабіринти старих вуличок і мальовничих каналів, стільки можливостей для фото! Я б хотіла приїжджати сюди щороку, як в Прагу. А для цього знімку я считерила і пройшла на зачинений пірс, повз табличку "вхід заборонено". Мені подобається контраст чітких та змазаних об'єктів в цьому кадрі
2. Втретє я зустрічала свій день народження в Норвегії, і втретє бачила північне сяйво. Цей вид був просто через дорогу від нашого будинку, так що по вечорам я пила чай в теплі й комфорті, а щойно на небі з'являлось сяйво, хапала штатив і вибігала до цього покинутого будиночку, залишаючи світло ліхтарів позаду.

3. Повертаємось до Венеції! На це фото мене надихнула листівка, яку я побачила в одному з сувенірних магазинчиків. На щастя, назва каналу була вказана на звороті, тож знайти його було не складно, і я прийшла на це місце щойно увімкнулись ліхтарі.

4. Д…

Малюнки за рік

Рік тому я поставила собі мету - робити щонайменше по одному малюнку за місяць. Знаю, що це замало для того, хто хоче досягти успіху в малюванні, але треба хоч з чогось почати. Я брала реалістичні цифри, щоб не розчаруватись якщо не виконаю якоїсь захмарної норми, але щоб зрадіти якщо малюнків вийде більше ;)