Перейти до основного вмісту

Малюнки за рік

Рік тому я поставила собі мету - робити щонайменше по одному малюнку за місяць. Знаю, що це замало для того, хто хоче досягти успіху в малюванні, але треба хоч з чогось почати. Я брала реалістичні цифри, щоб не розчаруватись якщо не виконаю якоїсь захмарної норми, але щоб зрадіти якщо малюнків вийде більше ;)

В січні приїздила в гості сестра, привозила фарби і заставляла мене малювати. Погода надворі ніяк не сприяла пленерам, тож малювали ми вдома. А що можна малювати вдома, якщо фантазія в зимовій сплячці? Правильно, мого гарного чоловіка :-Р
Портрет. гуаш

Малюнки лютого - в листах. До речі, непоганий стимул взятись за фарби (бо я люблю ілюструвати власні листи)!
Бескид в снігу. акварель
Якесь село по дорозі до Колочави. акварель
Бене в передчутті весни. акварель

Березневі малюнки теж починаються з листів, але закінчуються... морем! Це була незабутня подорож-пленер :) Досі згадую з ностальгією, коли заварюю зелений саусеп...
На полях Рівненщини тане сніг. акварель
Вуличка в Ужгороді. акварель
Околиці села Ужок. акварель
Мій перший морський пейзаж поїхав з Криму разом з листом, залишивши по собі тільки цей неякісний знімок... Але і на ньому видно, що малюнок гарний ;)
Морський берег в Сімеїзі. акварель
Колоритні бетонні штуки на березі. акварель
Спроба зобразити пінні хвилі без білої фарби :) акварель
Непогода, хвилі мальовничо розбивались об каміння,
з неба поривався накрапати дощик, а з мого носа - соплі.
олія, полотно на картоні

Десь на початку квітня я насолоджувалась весною під час поїздки в Добромиль, і потім, вже вдома, по фото намалювала стежку, по якій йшла від монастиря до руїн замку... І відправила цей малюнок в листі ;)
Дорога до монастиря. акварель
А вже в останній день місяця я спостерігала захід сонця з замкового пагорба в Підзамочку і, поки вечірня прохолода лоскотала плечі, малювала самотнє дерево.
Над урвищем. акварель
Квітнева подорож продовжилась в травні, змінивши локацію на Карпати, де ще лежав сніг :-Р
Бистрець, вид на Чорногірський хребет. акварель
Грози живуть в Карпатах. акварель
Травневий Бескид, сніг на далеких горах залишився у вигляді тонких смужок.
акварель

А потім я знову писала листи, де текст обтікав малюнки:
Смертне місто. графітний олівець
Боротьба Нургла і Слаанеш. графітний олівець

Єдиний місяць, який залишився без жодної картинки - це червень, половину якого я провела в Західній Європі ;)

За липень - один лінивий малюнок зі спекотного Кременця. Соромно :)
Вид на старий Кременець. акварель

В кінці серпня спонтанно вибрались в Карпати, де я малювала краєвиди, ховаючись від спеки в тіні смерек.
Ранок в Карпатах. акварель
Ялинки в пожухлій траві. акварель
Вечірня хмара над горами. акварель
Палацовий парк з фотографії. Суцільна лажа :)
Дахи палацу Шенборна. акварель
А ось передосінні малюнки з минулорічних фоток справді гарно вийшли!
В очікуванні осені. акварель
Сонячна осінь над селом. акварель
Зруйнована каплиця як ілюстрація до листа. На початку вересня мені ще було неймовірно сумно - це виражено і в сюжеті, і в обмеженій гаммі приглушених кольорів.
Забуті боги. акварель
Якраз десь в кінці літа я призвичаїлась не використовувати зелену фарбу, а отримувати її змішуванням синьої і жовтої. Тепер малюнки виглядають гармонійніше, як цей з острозького городу ;)
Древній замок і капуста :) акварель

В жовтні я втретє підкорила вершину гори Терентин, і намалювала хмарний краєвид звідти (і ще кілька невдалих малюнків, які навіть сканувати не хочеться ;) )
Гори торкаються хмар. акварель

В листопаді мене відвідало похмуре натхнення, завдяки якому з'явились такі химерні образи в листі
Листопад. . графітний олівець
Чумний лікар, або "маски". графітний олівець

В грудні хочеться малювати зиму! Наприклад, засніжене Закарпаття з фотографії
В білому полоні. акварель
Львівські Бернардини і Глинянська вежа.
акарель і чорнило


Коментарі

 1. Намір виконано, вітаю! :)
  ефектно! результативно! і - надихає)
  тримати в тому ж дусі!

  і чекаю на живописні плани на наступний рік ;)

  ВідповістиВидалити
 2. твої пейзажі просто прекрасні. навіть чимось схожі на твої світлини - так само передають настрій і гармонію природи... як я вже казала, для мене такі малюнки - це щось недосяжне! :) талантище, одним словом!

  ВідповістиВидалити
 3. Дуже вам дякую за добрі відгуки!

  ВідповістиВидалити

Опублікувати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Музичні вподобання

Скільки себе пам'ятаю, я любила музику, хоч ніхто з родичів чи дитячих друзів нею особливо не цікавився. На тітчиному патефоні я ставила платівки Arabesque і ABBA, а коли батьки подарували магнітофон, купувала касети Пономарьова і Білик. Взагалі, слухала все що знала, не гидувала навіть Іванушкамі-International :) По телевізору дивилась музичну передачу "Biz-TV", звідки дізнавалась про сучасних виконавців. Якось в цій передачі прокрутили кліп Мерліна Менсона "Rock Is Dead"... і мені сподобалось! Я (дівчинка років 13-ти в рожевій футбілці) стала питати в касетних кіосках "а у вас є Мерлін Менсон?", та продавці лиш здивовано хитали головами. З часом я таки знайшла кілька касет :) Через пару років я стала ходити до церкви, у мене з'явилось багато знайомих. Серед них було кілька рокерів, я у них брала слухати плеєри. З навушників до моєї спраглої душі вливались Nightwish, Apocalyptica, Haggard, Therion... І вдома в моїй кімнаті постійно лунала важк

Фото 2019

Прийшов час подивитись, що ж я нафоткала за рік 1. Здійснилась моя мрія побувати у Венеції. Це місто - кохання з першого погляду! Лабіринти старих вуличок і мальовничих каналів, стільки можливостей для фото! Я б хотіла приїжджати сюди щороку, як в Прагу. А для цього знімку я считерила і пройшла на зачинений пірс, повз табличку "вхід заборонено". Мені подобається контраст чітких та змазаних об'єктів в цьому кадрі 2. Втретє я зустрічала свій день народження в Норвегії, і втретє бачила північне сяйво. Цей вид був просто через дорогу від нашого будинку, так що по вечорам я пила чай в теплі й комфорті, а щойно на небі з'являлось сяйво, хапала штатив і вибігала до цього покинутого будиночку, залишаючи світло ліхтарів позаду. 3. Повертаємось до Венеції! На це фото мене надихнула листівка, яку я побачила в одному з сувенірних магазинчиків. На щастя, назва каналу була вказана на звороті, тож знайти його було не складно, і я прийшла на це місце щойно увімкну