Перейти до основного вмісту

National Geographic: фотографії з історією

Почитала я у Христі про виставку "50 видатних фотографій National Geographic", і теж сходила :-Р  Більшість експонатів мені сподобались. Дуже цікавий формат - поєднання зображення і історії, яка за ним стоїть. В деяких випадках історія мені подобалась більше, ніж саме фото :-P Важко було вибрати 3, чи навіть 5 фаворитів... Але ці по-любому входять до їх числа:


В них мені подобається як саме фото, так і його символічність. Тут все зрозуміло і без опису.

А тут мені більше запам'яталась історія:
Джим Бранденбург любив фотографувати вовків, але його відправили на північ із завданням знімати експедицію. Та йому вдалось поєднати приємне з корисним, і під час експедиції він зробив це фото білого вовка, яке в результаті визнали найкращим з-поміж інших.

І ще дуже емоційна фотографія, яка розказує нам історію:
Скажене таксі в'їхало в стадо овець, вбило половину з них і поїхало далі, а восьмирічний пастух тепер не знає, що робити, і що сказати своїй родині, коли повернеться додому...
Фотограф дуже хотів йому допомогти, але не мав з собою нічого, що міг би дати. Повернувшись з подорожі, він переконав редакцію журналу, що це фото необхідно опублікувати, щоб привернути увагу до умов життя в Перу. Читачі зібрали пожертви, на які в це село були відправлені нові вівці і всяка гуманітарна допомога.

Це лише декілька фото з тих, які мені сподобались. Але були і такі, яких я не зрозуміла. Наприклад:


Паризька молодь, втомлена родина, прощальний ковбой, життя вулиці... І чьо? Може для фотографа ці кадри чимось цінні, викликають якісь асоціації, але мені, як сторонньому глядачеві, вони просто не цікаві і не особливі. Мої фото кращі :-Р

Ось такі враження. Хто ще відвідав виставку - напишіть в коментарях, що запам'яталось найбільше!

Коментарі

 1. О, як цікаааво :) Які ми все-таки різні.
  З твоїх фаворитів мені ота дівчинка мусульманка і хлопчина-пастух теж запам'ятались. Але серед мого топу також купа значно простіших кадрів (вже передчуваю твоє "буеее" :))
  Наприклад, найперша фотка з дівчатками, які біжать додому по дорозі. Така вроді неякісна, якщо придивитись, але атмосферу передає гарно.. Або з Мертвим морем, де діти купаються.

  А щодо тих, які ти не розумієш - то мене в фотці про змучену сім'ю заперло, як вийшло підловити момент. Глянь, там кожен-кожен щось собі окреме робить, ніби їх взяли і посадили/поставили там спеціально до фотки, як в театрі. А то ж само по собі так вийшло. По-моєму, кльово.

  ВідповістиВидалити
 2. Я вловила тенденцію - тобі подобається все, де є діти :-Р
  Мені теж сподобалась перша фотка, особливо разом з її історією. Вона справді передає атмосферу - спокою, таємничості і загубленості в часі... Мертве море мене не вразило, хоча воно теж атмосферне, і задум автора я зрозуміла. Як я і писала - більшість робіт мені все ж сподобались :) Незрозумілими залишились ще буквально 1 чи 2 кадри, а "буеее" викликали лише рожеві дельфіни - внєзапно!
  Гарно підловлений момент був у фото з літаком, що врізається в машину - оце я розумію! А просто люди, які зайняті чимось буденним - навіть по-різному - цього мені не достатньо. Я не побачила там ні емоцій, ні сюжету, ні якогось цікавого вирішення композиції чи світла... Особливо в контрасті з іншими експонатами.
  Різним людям подобаються різні речі, і це добре - є що обговорювати і порівнювати :)

  ВідповістиВидалити

Опублікувати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Музичні вподобання

Скільки себе пам'ятаю, я любила музику, хоч ніхто з родичів чи дитячих друзів нею особливо не цікавився. На тітчиному патефоні я ставила платівки Arabesque і ABBA, а коли батьки подарували магнітофон, купувала касети Пономарьова і Білик. Взагалі, слухала все що знала, не гидувала навіть Іванушкамі-International :) По телевізору дивилась музичну передачу "Biz-TV", звідки дізнавалась про сучасних виконавців. Якось в цій передачі прокрутили кліп Мерліна Менсона "Rock Is Dead"... і мені сподобалось! Я (дівчинка років 13-ти в рожевій футбілці) стала питати в касетних кіосках "а у вас є Мерлін Менсон?", та продавці лиш здивовано хитали головами. З часом я таки знайшла кілька касет :)


Через пару років я стала ходити до церкви, у мене з'явилось багато знайомих. Серед них було кілька рокерів, я у них брала слухати плеєри. З навушників до моєї спраглої душі вливались Nightwish, Apocalyptica, Haggard, Therion... І вдома в моїй кімнаті постійно лунала важка …

Фото 2019

Прийшов час подивитись, що ж я нафоткала за рік
1. Здійснилась моя мрія побувати у Венеції. Це місто - кохання з першого погляду! Лабіринти старих вуличок і мальовничих каналів, стільки можливостей для фото! Я б хотіла приїжджати сюди щороку, як в Прагу. А для цього знімку я считерила і пройшла на зачинений пірс, повз табличку "вхід заборонено". Мені подобається контраст чітких та змазаних об'єктів в цьому кадрі
2. Втретє я зустрічала свій день народження в Норвегії, і втретє бачила північне сяйво. Цей вид був просто через дорогу від нашого будинку, так що по вечорам я пила чай в теплі й комфорті, а щойно на небі з'являлось сяйво, хапала штатив і вибігала до цього покинутого будиночку, залишаючи світло ліхтарів позаду.

3. Повертаємось до Венеції! На це фото мене надихнула листівка, яку я побачила в одному з сувенірних магазинчиків. На щастя, назва каналу була вказана на звороті, тож знайти його було не складно, і я прийшла на це місце щойно увімкнулись ліхтарі.

4. Д…

Малюнки за рік

Рік тому я поставила собі мету - робити щонайменше по одному малюнку за місяць. Знаю, що це замало для того, хто хоче досягти успіху в малюванні, але треба хоч з чогось почати. Я брала реалістичні цифри, щоб не розчаруватись якщо не виконаю якоїсь захмарної норми, але щоб зрадіти якщо малюнків вийде більше ;)