Перейти до основного вмісту

Знайти 10 відмінностей

Ось уже кілька тижнів як я живу в Чехії. Замало для серйозних висновків, але достатньо, щоб помітити деякі відмінності від мого звичного життя в Україні.

Житло
Перше, на що я звернула увагу, провівши день у новій квартирі, це звуки. Чутно людей, сусідів зверху, знизу і з боків... Як навколо живуть люди... Хтось розмовляє, хтось прибирає, хтось ходить, щось падає на підлогу... Відчуваю себе частиною цього вулика. Мені це не подобається. Я не хочу помічати існування людей навколо. Цікаво, чи перестану я з часом звертати на це увагу?..

Район
Якщо у Львові ми жили в центрі і мені це подобалось, то в Брні ми живемо на околиці... і мені це теж подобається :) Тут "околиця" це не житловий масив з сірими хмарочосами, навідміну від українських міст, а приватний сектор з котеджами і кілька вулиць з 5-поверхівками. Тут тихо, багато зелені і простору, свіже повітря. А за квартал починається великий ліс.

Мова
В перший день було незвично ходити по місту і роздивлятись вивіски і реклами - "ууу, буковки з гачками!", "о, змрзліна, потравіни, обчерствені, хахаха!". А за кілька днів мені було важко згадати, як деякі слова будуть українською.
Зараз я на тому етапі вивчення мови, коли все розумію, а говорити нормально не можу. Не вмію правильно відмінювати іменники, плутаю закінчення, забуваю ключові слова в потрібний момент... Це робить мій голос тихим, а інтонацію невпевненою, і в такі хвилини я мабуть схожа на розумово відсталу :-Р Але підключаємо мову жестів, милу посмішку, і отримуємо те що нам потрібно!
Головне - одразу забути слово "шукаю", не вживати його в громадських місцях (як я в супермаркеті), бо це нецензурщина ;)

Культура
Чехи дуже привітні. Коли заходиш в магазин чи офіс, почуєш радісне "добрі ден", щось купиш - тобі подякують, а на виході скажуть "насхледаноу", часто ще побажають гарного дня. У Львові це теж можна зустріти, особливо там, де ти є постійним покупцем. А в Києві на тебе зазвичай просто сердито подивляться.
Чехи не такі меломани, як українці - перехожі не слухають репчик на мобілочках, водії не вмикають шансончик в транспорті, в кафе не грає попса. Мої вуха відпочивають від всюдисущого туц-туц-туц. Благодать :)
Графік в Чехії зміщений на кілька годин. І я кажу не про часові пояси. Тут магазини відкриваються з шостої-сьомої ранку, на світанку люди вже кудись їдуть в трамваях/автобусах, а після восьмої вечора стає важко знайти хоч щось відчинене. Може і я перекваліфікуюсь на жайворонка?..

Міський транспорт
Надійний. Який би затор не був на дорозі, жодна машина не заїде на трамвайну колію, а автобус проїде по виділеній смузі. Ти можеш бути впевнений що приїдеш вчасно. Тут немає маршруток, але трамваї і автобуси їздять справно, вони сучасні і чисті. Хоча й дорогі, порівняно з українським транспортом. А ще тут є нічні маршрути.
За легендою, тут водяться контролери. Але я ще жодного не бачила.
Таксі теж не бачила. Кажуть, воно непристойно дороге.

Шкідливі звички
Багато чехів палять, особливо дівчата/жінки. Цигарки тут продаються на кожному кроці. Але все ж не стоїть такий сморід на вулицях, як в Україні, може тому що тут не так людно.
Місцеві алкоголики надають перевагу вину, а не горілці. Бо Південноморавський край - виноробний регіон, і вино тут більш поширене і дешеве.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Музичні вподобання

Скільки себе пам'ятаю, я любила музику, хоч ніхто з родичів чи дитячих друзів нею особливо не цікавився. На тітчиному патефоні я ставила платівки Arabesque і ABBA, а коли батьки подарували магнітофон, купувала касети Пономарьова і Білик. Взагалі, слухала все що знала, не гидувала навіть Іванушкамі-International :) По телевізору дивилась музичну передачу "Biz-TV", звідки дізнавалась про сучасних виконавців. Якось в цій передачі прокрутили кліп Мерліна Менсона "Rock Is Dead"... і мені сподобалось! Я (дівчинка років 13-ти в рожевій футбілці) стала питати в касетних кіосках "а у вас є Мерлін Менсон?", та продавці лиш здивовано хитали головами. З часом я таки знайшла кілька касет :)


Через пару років я стала ходити до церкви, у мене з'явилось багато знайомих. Серед них було кілька рокерів, я у них брала слухати плеєри. З навушників до моєї спраглої душі вливались Nightwish, Apocalyptica, Haggard, Therion... І вдома в моїй кімнаті постійно лунала важка …

Фото 2019

Прийшов час подивитись, що ж я нафоткала за рік
1. Здійснилась моя мрія побувати у Венеції. Це місто - кохання з першого погляду! Лабіринти старих вуличок і мальовничих каналів, стільки можливостей для фото! Я б хотіла приїжджати сюди щороку, як в Прагу. А для цього знімку я считерила і пройшла на зачинений пірс, повз табличку "вхід заборонено". Мені подобається контраст чітких та змазаних об'єктів в цьому кадрі
2. Втретє я зустрічала свій день народження в Норвегії, і втретє бачила північне сяйво. Цей вид був просто через дорогу від нашого будинку, так що по вечорам я пила чай в теплі й комфорті, а щойно на небі з'являлось сяйво, хапала штатив і вибігала до цього покинутого будиночку, залишаючи світло ліхтарів позаду.

3. Повертаємось до Венеції! На це фото мене надихнула листівка, яку я побачила в одному з сувенірних магазинчиків. На щастя, назва каналу була вказана на звороті, тож знайти його було не складно, і я прийшла на це місце щойно увімкнулись ліхтарі.

4. Д…

Малюнки за рік

Рік тому я поставила собі мету - робити щонайменше по одному малюнку за місяць. Знаю, що це замало для того, хто хоче досягти успіху в малюванні, але треба хоч з чогось почати. Я брала реалістичні цифри, щоб не розчаруватись якщо не виконаю якоїсь захмарної норми, але щоб зрадіти якщо малюнків вийде більше ;)