Перейти до основного вмісту

Рік в Чехії

однажды я вернусь в свой город
и на вопросы как пройти
я буду пожимать плечами
и улыбаться невпопад

20.07.2014
"Ми доїхали дуже класно. Правда, автобус виїхав на дві години пізніше, але прибув у Брно години на три раніше :) Кордон пройшли швидко, речі навіть не перевіряли, тільки паспорти. Сам автобус був такий класний - майже пустий, провітрений, сучасний. Я залізла з ногами на крісло, вмостилась клубочком і спала майже цілу ніч. Взагалі не втомилась їхати. Потім ще й виходити не хотіла ;)
Дотащили речі до готелю, залишили їх там і пішли гуляти. Брно дуже гарне місто, є великий замок на пагорбі з парком, величезний готичий собор, та і в цілому старе місто приємне. Тут нові авангардні будинки гармонійно сусідствують з історичними, трапляються сучасні скульптури на старих площах. Людей на вулицях мало, але нам сказали, що з осені місто кишітиме студентами. Сьогодні було дуже спекотно, мабуть більше 30-ти градусів. Така погода має триматись і наступні дні. Сподіваюсь, я витримаю... Завтра почнемо шукати квартиру, набігаємось і нахвилюємось, мабуть.
А лише вчора ми гуляли по Львову і пили бульбашковий чай... Аж не віриться. Таке відчуття, наче це сон, і я зараз прокинусь."


Минув рівно один рік з того дня, як я написала цей імейл своїй сестрі. І якщо це був сон, то він досі триває ;) Сьогодні так само спекотно, але все навколо таке звичне - як це мені не вірилось, що я тут? Я ж вдома!Тепер я можу відповісти на ті питання, які задавала собі минулого літа.
Чи сподобається нам тут? - Так! Але і залишатись назавжди не плануємо. Подобається так, як зупинка в довгій подорожі.
Чи буде ностальгія за Україною? - Я не один раз чула про тугу за батьківщиною, і що це обов'язково. Але не могла уявити, що відчую це на собі. Хочте-вірте, хочте-ні, та як не було у мене прив'язаності до країни, так і не виникло :-Р  Тому - ні.
Чи побуваю я ще колись у Львові? - Для мене це найкраще місто України, але у мене там нічого немає, немає куди повертатись. Але я таки побувала! Вийшло по дорозі, і я провела чудовий день з сестрою, гуляючи між улюбленими та новими кав'ярнями ;)
Що тут є, а чого буде бракувати? - Є листовий чай, є норвезький сир Brunost, є гравці у Warhammer; бракує цукерок, велюрового паперу для пастелі, котів, "Нової пошти".Наступних великих змін я очікую через рік. Ще не знаю, яких, але точно на краще!


Коментарі

  1. Ти як черепашка носиш своє відчуття дому з собою :)

    Розкажи шо то за велюровий папір, вишлемо тобі пачку шолі :) ..в обмін на нову роботу, впевнена за рік вони ще бомбезніші стали ;)

    ВідповістиВидалити
  2. Дякую за пропозицію! У мене ще є запас, набрала під час останнього візиту. Коли закінчиться, можна буде організувати обмін ;) Цей папір є в магазині "Арт-Деко" на вул. Коперника, 11. Як не буду лінуватись, повикладаю на блог свої нові малюнки - вибереш собі, який сподобається :)

    ВідповістиВидалити

Опублікувати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Музичні вподобання

Скільки себе пам'ятаю, я любила музику, хоч ніхто з родичів чи дитячих друзів нею особливо не цікавився. На тітчиному патефоні я ставила платівки Arabesque і ABBA, а коли батьки подарували магнітофон, купувала касети Пономарьова і Білик. Взагалі, слухала все що знала, не гидувала навіть Іванушкамі-International :) По телевізору дивилась музичну передачу "Biz-TV", звідки дізнавалась про сучасних виконавців. Якось в цій передачі прокрутили кліп Мерліна Менсона "Rock Is Dead"... і мені сподобалось! Я (дівчинка років 13-ти в рожевій футбілці) стала питати в касетних кіосках "а у вас є Мерлін Менсон?", та продавці лиш здивовано хитали головами. З часом я таки знайшла кілька касет :)


Через пару років я стала ходити до церкви, у мене з'явилось багато знайомих. Серед них було кілька рокерів, я у них брала слухати плеєри. З навушників до моєї спраглої душі вливались Nightwish, Apocalyptica, Haggard, Therion... І вдома в моїй кімнаті постійно лунала важка …

Фото 2019

Прийшов час подивитись, що ж я нафоткала за рік
1. Здійснилась моя мрія побувати у Венеції. Це місто - кохання з першого погляду! Лабіринти старих вуличок і мальовничих каналів, стільки можливостей для фото! Я б хотіла приїжджати сюди щороку, як в Прагу. А для цього знімку я считерила і пройшла на зачинений пірс, повз табличку "вхід заборонено". Мені подобається контраст чітких та змазаних об'єктів в цьому кадрі
2. Втретє я зустрічала свій день народження в Норвегії, і втретє бачила північне сяйво. Цей вид був просто через дорогу від нашого будинку, так що по вечорам я пила чай в теплі й комфорті, а щойно на небі з'являлось сяйво, хапала штатив і вибігала до цього покинутого будиночку, залишаючи світло ліхтарів позаду.

3. Повертаємось до Венеції! На це фото мене надихнула листівка, яку я побачила в одному з сувенірних магазинчиків. На щастя, назва каналу була вказана на звороті, тож знайти його було не складно, і я прийшла на це місце щойно увімкнулись ліхтарі.

4. Д…

Малюнки за рік

Рік тому я поставила собі мету - робити щонайменше по одному малюнку за місяць. Знаю, що це замало для того, хто хоче досягти успіху в малюванні, але треба хоч з чогось почати. Я брала реалістичні цифри, щоб не розчаруватись якщо не виконаю якоїсь захмарної норми, але щоб зрадіти якщо малюнків вийде більше ;)