Перейти до основного вмісту

Бувай, Чехіє!

Пройшло шість років з тих пір як я попрощалася з Києвом - містом, у якому я народилась та виросла. А два роки тому я зовсім залишила Україну.
Тепер настав час їхати і з Чехії. Я провела тут майже два роки, вивчила мову, обросла зоною комфорту, відвідала багато замків і встигла полюбити цю чудову країну. Хочеться вірити, що я ще буду сюди повертатись, хоча б як турист.
А зараз на мене чекає повернення до країни з синьо-жовтим прапором, де я не була з минулого року... І саме її столиця! Оце так поворот.
Я вірю, що ця зміна буде на краще, і скоріш за все ми затримаємось там надовго. Треба тільки пережити стрес переїзду - бюрократію, перевезення речей (а ми в Брні встигли і деякими меблями обзавестись), і пошук нового житла.
Як і кожна велика зміна в житті, це має плюси і мінуси. Я точно знаю, що мені буде бракувати близькості середньовічних замків, затишку маленьких історичних містечок, звичного вже формату подорожей центрально-східною Європою, і можливо навіть чеської мови. А з іншого боку, з'явиться те, чого не було в Брні - краще авіа-сполучення, набережні в центрі, близькість моря, великий вибір лакричних цукерок і теоретична можливість побачити північне сяйво, що теж непогано ;)
Як ви вже здогадались, я переїжджаю до Швеції!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Музичні вподобання

Скільки себе пам'ятаю, я любила музику, хоч ніхто з родичів чи дитячих друзів нею особливо не цікавився. На тітчиному патефоні я ставила платівки Arabesque і ABBA, а коли батьки подарували магнітофон, купувала касети Пономарьова і Білик. Взагалі, слухала все що знала, не гидувала навіть Іванушкамі-International :) По телевізору дивилась музичну передачу "Biz-TV", звідки дізнавалась про сучасних виконавців. Якось в цій передачі прокрутили кліп Мерліна Менсона "Rock Is Dead"... і мені сподобалось! Я (дівчинка років 13-ти в рожевій футбілці) стала питати в касетних кіосках "а у вас є Мерлін Менсон?", та продавці лиш здивовано хитали головами. З часом я таки знайшла кілька касет :)


Через пару років я стала ходити до церкви, у мене з'явилось багато знайомих. Серед них було кілька рокерів, я у них брала слухати плеєри. З навушників до моєї спраглої душі вливались Nightwish, Apocalyptica, Haggard, Therion... І вдома в моїй кімнаті постійно лунала важка …

Фото 2019

Прийшов час подивитись, що ж я нафоткала за рік
1. Здійснилась моя мрія побувати у Венеції. Це місто - кохання з першого погляду! Лабіринти старих вуличок і мальовничих каналів, стільки можливостей для фото! Я б хотіла приїжджати сюди щороку, як в Прагу. А для цього знімку я считерила і пройшла на зачинений пірс, повз табличку "вхід заборонено". Мені подобається контраст чітких та змазаних об'єктів в цьому кадрі
2. Втретє я зустрічала свій день народження в Норвегії, і втретє бачила північне сяйво. Цей вид був просто через дорогу від нашого будинку, так що по вечорам я пила чай в теплі й комфорті, а щойно на небі з'являлось сяйво, хапала штатив і вибігала до цього покинутого будиночку, залишаючи світло ліхтарів позаду.

3. Повертаємось до Венеції! На це фото мене надихнула листівка, яку я побачила в одному з сувенірних магазинчиків. На щастя, назва каналу була вказана на звороті, тож знайти його було не складно, і я прийшла на це місце щойно увімкнулись ліхтарі.

4. Д…

Малюнки за рік

Рік тому я поставила собі мету - робити щонайменше по одному малюнку за місяць. Знаю, що це замало для того, хто хоче досягти успіху в малюванні, але треба хоч з чогось почати. Я брала реалістичні цифри, щоб не розчаруватись якщо не виконаю якоїсь захмарної норми, але щоб зрадіти якщо малюнків вийде більше ;)