Перейти до основного вмісту

Найважливіше для фотографа

Якось у розмові зі знайомою фотографом, яка також любить пейзажі, я спитала, що для неї найважливіше у фотографії, що надихає найбільше. Вона замислилась і сказала - світло. Я тоді подумала, що це "правильна" відповідь, професійна.

Для мене світло також важливе, не дарма я в подорожах прокидаюсь вдосвіта, хоча взагалі-то ненавиджу рано вставати. Пропустити схід чи захід сонця без дуже поважної причини - немислимо! А от в розпал дня при сонячній погоді можна й поспати в готелі, або здійснити довгий переїзд між локаціями - зайнятись чимось без камери, бо освітлення не сприятливе.

Лагідне світло і неповторні кольори на світанку в Брні, Чехія

Та якщо бути чесною з собою, і спробувати одним словом описати те, що змушує мене дістати камеру і натиснути кнопку, моя відповідь буде іншою. Це - місце. Яким би чудовим не було світло, я не стану знімати його у приміщенні або на фоні багатоповерхівок спального району - я просто помилуюсь очима, в крайньому випадку клацну на мобілку. З іншого боку, якщо я в гарному місці, а там сіра мряка, або ж безхмарне небо і сонце в зеніті (обидва варіанти для мене неприємні), я все одно сфотографую цей краєвид/замок/місто. Отже, це для мене важливіше навіть за світло.

Паршива погода в Альтені, Німеччина

А найкращі знімки виходять, коли я опиняюсь з камерою у гарному місці при гарному освітленні :)

Ідеальні умови для фото в Локті, Чехія

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Музичні вподобання

Скільки себе пам'ятаю, я любила музику, хоч ніхто з родичів чи дитячих друзів нею особливо не цікавився. На тітчиному патефоні я ставила платівки Arabesque і ABBA, а коли батьки подарували магнітофон, купувала касети Пономарьова і Білик. Взагалі, слухала все що знала, не гидувала навіть Іванушкамі-International :) По телевізору дивилась музичну передачу "Biz-TV", звідки дізнавалась про сучасних виконавців. Якось в цій передачі прокрутили кліп Мерліна Менсона "Rock Is Dead"... і мені сподобалось! Я (дівчинка років 13-ти в рожевій футбілці) стала питати в касетних кіосках "а у вас є Мерлін Менсон?", та продавці лиш здивовано хитали головами. З часом я таки знайшла кілька касет :)


Через пару років я стала ходити до церкви, у мене з'явилось багато знайомих. Серед них було кілька рокерів, я у них брала слухати плеєри. З навушників до моєї спраглої душі вливались Nightwish, Apocalyptica, Haggard, Therion... І вдома в моїй кімнаті постійно лунала важка …

Фото 2019

Прийшов час подивитись, що ж я нафоткала за рік
1. Здійснилась моя мрія побувати у Венеції. Це місто - кохання з першого погляду! Лабіринти старих вуличок і мальовничих каналів, стільки можливостей для фото! Я б хотіла приїжджати сюди щороку, як в Прагу. А для цього знімку я считерила і пройшла на зачинений пірс, повз табличку "вхід заборонено". Мені подобається контраст чітких та змазаних об'єктів в цьому кадрі
2. Втретє я зустрічала свій день народження в Норвегії, і втретє бачила північне сяйво. Цей вид був просто через дорогу від нашого будинку, так що по вечорам я пила чай в теплі й комфорті, а щойно на небі з'являлось сяйво, хапала штатив і вибігала до цього покинутого будиночку, залишаючи світло ліхтарів позаду.

3. Повертаємось до Венеції! На це фото мене надихнула листівка, яку я побачила в одному з сувенірних магазинчиків. На щастя, назва каналу була вказана на звороті, тож знайти його було не складно, і я прийшла на це місце щойно увімкнулись ліхтарі.

4. Д…

Малюнки за рік

Рік тому я поставила собі мету - робити щонайменше по одному малюнку за місяць. Знаю, що це замало для того, хто хоче досягти успіху в малюванні, але треба хоч з чогось почати. Я брала реалістичні цифри, щоб не розчаруватись якщо не виконаю якоїсь захмарної норми, але щоб зрадіти якщо малюнків вийде більше ;)