Перейти до основного вмісту

Фото 2018

Цей рік, в порівнянні з минулим, вийшов трохи нудним з фотографічної точки зору. Перед кожною поїздкою я сподівалась зняти щось надзвичайне, і прокидалась вдосвіта, і ввечері брала штатив, але кадри виходили просто "нормальні". З них важко було б вибрати фото року, якби не дрон. Іноді достатньо змінити кут зору - і вже бомбезно-фантастично! Зізнаюсь, в деяких місцях я навіть не діставала дзеркалку - все одно не вийшло б так гарно, як з повітря.

1. В момент фотографування я й не помітила, що зліва йде дощ, дивилась лише на замок. А при обробці фото мене вразила ця хмара. Під дощ ми невдовзі потрапили, коли піднялись на вежу :)

2. Сьон - ідеальне місто, в якому є замки і старі вулиці, а також пагорби і гори з усіх сторін, що означає багато оглядових точок та різноманітних ракурсів. Цей кадр зроблений з однієї такої точки, де ми провели кілька годин, спостерігаючи за неймовірним небом під час заходу сонця. Це був кінець жовтня, але тепло як літнім вечором, і якось романтично-ностальгійно...

3. Ну і Прага, без якої тепер не обходиться жодна моя фото-збірка року. Ми поїхали в центр, "бо ввечері треба фоткати", насправді ж у мене не було великих очікувань. Спершу на одну виглідку, потім пішки вниз на міст. Пройшла міст майже до кінця і розумію: це не той міст, з якого я насправді хотіла фоткати. Але я тут, а світло уходить - ставлю штатив. І так вчасно проплили кораблики, без них цей кадр не мав би родзинки!

4. Світанок в Ротенбурзі, де я зустріла свій день народження. Це середньовічна казка, романтична машина часу, оживша гравюра зі старої книги. Я запускала дрона тільки рано вранці, з самого краю парку, щоб ніхто не попалив, бо там літати не можна. Але ж якщо дуже хочеться... ;)

5. Цього літа сріблясті хмаринки з'являлись на небі часто і масштабно, але хто ж мені повірить, якщо на фото я спіймала тільки цю - ліворуч від ратуші. Та й без хмаринок вийшла непогана лон-експоже панорама :) 

6. Це французьке шато я запам'ятаю надовго. Я йшла до нього пішки з Ансі, познімала з дрона, а за хвилину після приземлення сонце зайшло за гори і це магічне вечірнє світло зникло. Тоді я розвернулась і пішла звідти, так і не діставши дзеркалку і не зайшовши до замку. Але на зворотню прогулянку до міста сил вже не було і я застопила попутку. Коротка історія цього фото

7. Один з моїх улюблених знімків з Готланда. Це старий іржавий кран на території покинутого заводу, куди ми часто приїздили фоткатись. Індустріальна романтика

8. Самий знаменитий вид на Ротенбург-об-дер-Таубер. Через свою розкрученість він не потрапив би до моєї збірки, якби вчасно не проїхало авто ;)

9. Ще один кадр з Готланда, останній за подорож. Він міг би також стати останнім взагалі для дрона, бо ці вітряки виявились далі, ніж мені здавалось, і йому ледве вистачило батареї на повернення через залив. Я зробила те фото, яке хотіла, хоч воно досі викликає у мене фантомну тривогу

10. Мій улюблений вид на Моншау, одне з улюблених міст в Німеччині. У ньому є все, що треба для щастя: замок, фахверкові будиночки, пагорби, річка і зруйнована башта. Гуляти і фотографувати там - одне задоволення!

11. Вечірній Стокгольм відображається в такому рідкісному тут явищі, як крига

12. Я відвідала вже не одне авіашоу, та мене все ще можна здивувати. Наприклад, зробивши польоти ввечері, коли сильний вітер нагнав драматичних хмар. Як стемніло, літаки стали світитись та блимати в такт музиці, а з крил сипались іскри феєрверків! Фотографувати було складно, мабуть цей знімок вийшов краще, ніж з феєрверками

13. І, вперше за довгий час, фотографія з України. Нічого особливого для стороннього глядача, та емоційний кадр для мене. Руїни замку в Губкові, де я вперше побувала влітку 10 років тому. І ось тепер вдруге, з новою камерою та дроном. Все було чудово в той грудневий день - погода, умови, компанія, настрій. Невимовна ностальгія охоплює мене при погляді на дроно-фотки з цієї подорожі!


Цікаво, що побачить мій Нікон у 2019 році та де політає мій дрон. Я б хотіла застати більше незвичних погодних умов, відвідати нові і вже знайомі країни, поповнити свій список улюблених міст та старовинних замків. Через рік подивимось, які з цих побажань справдяться!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Музичні вподобання

Скільки себе пам'ятаю, я любила музику, хоч ніхто з родичів чи дитячих друзів нею особливо не цікавився. На тітчиному патефоні я ставила платівки Arabesque і ABBA, а коли батьки подарували магнітофон, купувала касети Пономарьова і Білик. Взагалі, слухала все що знала, не гидувала навіть Іванушкамі-International :) По телевізору дивилась музичну передачу "Biz-TV", звідки дізнавалась про сучасних виконавців. Якось в цій передачі прокрутили кліп Мерліна Менсона "Rock Is Dead"... і мені сподобалось! Я (дівчинка років 13-ти в рожевій футбілці) стала питати в касетних кіосках "а у вас є Мерлін Менсон?", та продавці лиш здивовано хитали головами. З часом я таки знайшла кілька касет :)


Через пару років я стала ходити до церкви, у мене з'явилось багато знайомих. Серед них було кілька рокерів, я у них брала слухати плеєри. З навушників до моєї спраглої душі вливались Nightwish, Apocalyptica, Haggard, Therion... І вдома в моїй кімнаті постійно лунала важка …

Фото 2019

Прийшов час подивитись, що ж я нафоткала за рік
1. Здійснилась моя мрія побувати у Венеції. Це місто - кохання з першого погляду! Лабіринти старих вуличок і мальовничих каналів, стільки можливостей для фото! Я б хотіла приїжджати сюди щороку, як в Прагу. А для цього знімку я считерила і пройшла на зачинений пірс, повз табличку "вхід заборонено". Мені подобається контраст чітких та змазаних об'єктів в цьому кадрі
2. Втретє я зустрічала свій день народження в Норвегії, і втретє бачила північне сяйво. Цей вид був просто через дорогу від нашого будинку, так що по вечорам я пила чай в теплі й комфорті, а щойно на небі з'являлось сяйво, хапала штатив і вибігала до цього покинутого будиночку, залишаючи світло ліхтарів позаду.

3. Повертаємось до Венеції! На це фото мене надихнула листівка, яку я побачила в одному з сувенірних магазинчиків. На щастя, назва каналу була вказана на звороті, тож знайти його було не складно, і я прийшла на це місце щойно увімкнулись ліхтарі.

4. Д…

Малюнки за рік

Рік тому я поставила собі мету - робити щонайменше по одному малюнку за місяць. Знаю, що це замало для того, хто хоче досягти успіху в малюванні, але треба хоч з чогось почати. Я брала реалістичні цифри, щоб не розчаруватись якщо не виконаю якоїсь захмарної норми, але щоб зрадіти якщо малюнків вийде більше ;)