Перейти до основного вмісту

Як я провела Мідсоммар

Мідсоммар - це свято літнього сонцестояння, але я хочу написати не про його традиції, а про кілька моментів зі свого буденного життя.

Кіт з вікна
Коти знаходять нас, де б ми не жили! Вони просто заходять з вулиці і поселяються у нас, і хто їм шо скаже. У найдовший день цьго року пухнастий рябий котик пробрався до нашої спальні з тераси крізь відчинене вікно, і став ходити по квартирі, наче не розуміючи де поділась його миска з їжею. Він нявкав і розгублено дивився на нас - мовляв, ви тут що, перестановку зробили? Це тривало десь тиждень, він спав на нашому дивані, я навіть купила йому корм. А потім, так само таємничо, кіт зник. Можливо, знайшов свій справжній дім.


Обід за одну крону
Поки всі туристи скаржаться, що Швеція дуже дорога країна, я приготувала собі традиційний мідсоммарський обід - молоду картоплю з оселедцем - за 1 крону (2.6 грн). В нашому супермаркеті була святкова акція - картопля по 1 кроні за кілограм, а мені по членській картці цієї мережі прийшла додаткова пропозиція - пачка маринованого оселедця безкоштовно. Хочете дешево харчуватись у Швеції? Спитайте мене як ;)

Time-lapse
Цього літа я нарешті наважилась і зняла свій перший тайм-лапс! Я ретельно підготувалась і перерила купу інформації, щоб все вийшло з першого разу. В результаті за один вечір я зняла тисячу кадрів, з яких склеїла три відео-ролики, які, в свою чергу, об'єднала в один:


Мені сподобався і результат, і сам процес. Але навряд чи буду часто таке робити, бо не хочеться вичерпувати ресурс камери.

А як ви проводите літо?

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Музичні вподобання

Скільки себе пам'ятаю, я любила музику, хоч ніхто з родичів чи дитячих друзів нею особливо не цікавився. На тітчиному патефоні я ставила платівки Arabesque і ABBA, а коли батьки подарували магнітофон, купувала касети Пономарьова і Білик. Взагалі, слухала все що знала, не гидувала навіть Іванушкамі-International :) По телевізору дивилась музичну передачу "Biz-TV", звідки дізнавалась про сучасних виконавців. Якось в цій передачі прокрутили кліп Мерліна Менсона "Rock Is Dead"... і мені сподобалось! Я (дівчинка років 13-ти в рожевій футбілці) стала питати в касетних кіосках "а у вас є Мерлін Менсон?", та продавці лиш здивовано хитали головами. З часом я таки знайшла кілька касет :)


Через пару років я стала ходити до церкви, у мене з'явилось багато знайомих. Серед них було кілька рокерів, я у них брала слухати плеєри. З навушників до моєї спраглої душі вливались Nightwish, Apocalyptica, Haggard, Therion... І вдома в моїй кімнаті постійно лунала важка …

Фото 2019

Прийшов час подивитись, що ж я нафоткала за рік
1. Здійснилась моя мрія побувати у Венеції. Це місто - кохання з першого погляду! Лабіринти старих вуличок і мальовничих каналів, стільки можливостей для фото! Я б хотіла приїжджати сюди щороку, як в Прагу. А для цього знімку я считерила і пройшла на зачинений пірс, повз табличку "вхід заборонено". Мені подобається контраст чітких та змазаних об'єктів в цьому кадрі
2. Втретє я зустрічала свій день народження в Норвегії, і втретє бачила північне сяйво. Цей вид був просто через дорогу від нашого будинку, так що по вечорам я пила чай в теплі й комфорті, а щойно на небі з'являлось сяйво, хапала штатив і вибігала до цього покинутого будиночку, залишаючи світло ліхтарів позаду.

3. Повертаємось до Венеції! На це фото мене надихнула листівка, яку я побачила в одному з сувенірних магазинчиків. На щастя, назва каналу була вказана на звороті, тож знайти його було не складно, і я прийшла на це місце щойно увімкнулись ліхтарі.

4. Д…

Малюнки за рік

Рік тому я поставила собі мету - робити щонайменше по одному малюнку за місяць. Знаю, що це замало для того, хто хоче досягти успіху в малюванні, але треба хоч з чогось почати. Я брала реалістичні цифри, щоб не розчаруватись якщо не виконаю якоїсь захмарної норми, але щоб зрадіти якщо малюнків вийде більше ;)